Facebook
Městská knihovna Horažďovice
 
Magnesia Litera 2013
www.saferinternet.cz
www.bezpecne-online.cz
Čtení pomáhá
Webowou diwočinou
GOADA, o. s.
Rosteme s knihou
Projekt Celé Česko čte dětem
Kamarádka knihovna
ČTEnářův SYmpatický RÁDce
Ptejte se knihovny
Světluška
Knihkupectví Horažďovice
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online
Martin Kříž

Martin Kříž

novinář a publicista

Narodil se 2. ledna 1977. Vystudoval Střední zemědělskou školu v Klatovech. Téměř deset let pravidelně publikuje regionálně laděné články studie. Píše rovněž povídky, které byly otisknuty v různých celostátních periodikách. Je autorem několika knih o Šumavě a Klatovsku (například čtyřdílné reprezentativní publikace Klatovy - město v proměnách času, Nýrsko - toulky minulostí města, Neznámou minulostí Klatovska…). Od roku 2000 je předsedou občanského sdružení Klub přátel Klatovska. Zajímá se o historii českého státu, středověké památky, tajemno a nadpřirozené jevy. Za mediální pomoc památkám získal cenu PRIX NON PEREANT 2002 v kategorii tisk občanského sdružení Pro Bohemia senátorky Jaroslavy Moserové a Syndikátu novinářů ČR. V současné době pracuje jako redaktor v jednom českém deníku a připravuje novu knihu o záhadných kamenech na Šumavě.Jan Funer

Jan Funer

český malíř a grafik

Naposledy narozen 30. července ve znamení lva v roce 1970 v Plzni. Původním povoláním písmomalíř. Oficiálně vystavuje od roku 1996. Díla jsou obsažena v soukromých a státních sbírkách u nás i v zahraničí. Má za sebou na 700 olejomaleb převážně na plátně, kresby a ostatní techniky se dnes počítají do tisíců. Z větší části se věnuje klasické olejomalbě a tužkovým kresbám. V menší míře pak: uhel, perokresba, colorovaná kresba, anilin, tempera, linoryt, dřevoryt a kombinované techniky. Souběžně se svou tvorbou se zajímá o magii a historii.

Copyright © 2004 Městská knihovna Horažďovice (www.knihovna.horazdovice.cz) a Karel Viták (www.dva.cz). All rights reserved.
Ctíme standardy W3C:  W3C XHTML 1.0  W3C CSS
Poslední aktualizace byla provedena 13. 10. 2011 v 8:10