Městská knihovna Horažďovice

Knihkupectví Horažďovice
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online
24. 2. 2021

Soutěž Poznávejte přírodu a za odměnu přijeďte do zoo

Dobrý den, vážení v městských a obecních knihovnách!

Pokud je vaše knihovna zapojena do soutěže Poznávejte přírodu a za odměnu přijeďte do zoo vyhlašované Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně, prosíme, věnujte pozornost následující informaci. Pokud vaši dětští čtenáři v roce 2020 nesoutěžili,můžete jim tuto příležitost zprostředkovat v roce letošním. Propozice dalšího ročníku jsou rovněž obsahem tohoto mailu.

Na žádost řady knihoven jsme upravili pravidla soutěže v roce 2020 následujícím způsobem:

1/ Ročník 2020 byl prodloužen do konce února 2021. V té souvislosti si Vás dovolujeme požádat o co nejrychlejší zaslání jmen čtenářů, kteří podmínky soutěže splnili a kdo z nich jako první.

2/ Vzhledem k několikaměsíčním protikoronavirovým omezením snižujeme počet přečtených knih oproti původnímu počtu na polovinu.

Za organizátory soutěže

s pozdravem Ing. František Hykeš

Propozice VIII. ročníku soutěže

Poznávejte přírodu a za odměnu přijeďte do zoo

Soutěž je vyhlášena k 1. III. 2021. Podmínky jsou obdobné jako byly loni. Děti zapojené do soutěže si musí při minimálně 12 návštěvách vaší knihovny v průběhu roku 2021 vypůjčit a přečíst nejméně  12 knih o přírodě.

Administrace soutěže je stejně jednoduchá jako byla v předchozích ročnících. Věříme proto, že Vás nijak nezatíží. Soutěž od Vás vyžaduje pouze zhotovení soutěžní průkazky s dvanácti políčky na potvrzení dvanácti návštěv dětského čtenáře ve vaší knihovně. Při každé z nich si musí vypůjčit alespoň jednu knihu o přírodě. (Půjčí-li si jich více, z hlediska pravidel soutěže je to stále jedna výpůjčka a jedno razítko do průkazky.)

Průkazku obdrží každý zájemce o soutěž. (Věříme, že nebude pro Vás problém nakopírovat jejich potřebný počet, za což předem děkujeme.) Pracovnice knihovny postupně razítkem nebo svým podpisem potvrzuje do průkazky jednotlivé výpůjčky. Po splnění jejich stanoveného počtu průkazku od čtenáře vyzvedne a uschová. V prosinci, kdy soutěž končí, pošle knihovna elektronicky vyhlašovateli soutěže jmenný seznam mladých čtenářů, kteří splnili podmínky pro pozvání do ZOO a BZ. Seznam úspěšných soutěžících prosíme zaslat nejpozději do 20. ledna 2022. Dodržení tohoto termínu je ve Vašem vlastním zájmu, aby se distribuce vstupenek zbytečně neoddalovala. Na základě seznamu získá knihovna příslušný počet předplacených vstupenek pro rok 2022. (Každý čtenář, který splnil podmínky soutěže = jedna dárková poukázka pro jednu návštěvu ZOO a BZ.)

Pro čtenáře, jenž splnil podmínky soutěže jako první, bude připraven ještě diplom.  Prosíme proto o uvedení  vždy jeho jména a příjmení.

Současně Vám posíláme pro prezentaci soutěže loga pořadatelů ­– ZOO a BZ a Sdružení IRIS. Image fotografii tentokráte neposíláme, případný výběr zvířátka na průkazky nebo motivační plakát necháváme na Vás.

Pokud soutěž přenesete i do dalších knihoven, jež pod tu Vaši spadají organizačně nebo metodicky, budeme jen rádi.

Vážení,

všem, kteří se k soutěži připojíte, děkujeme za Váš zájem a spolupráci a budeme netrpělivě očekávat, jak na ni zareagují Vaši dětští čtenáři.

Budeme samozřejmě rádi, potvrdíte-li nám připojení se vaší knihovny do soutěže, případně nám sdělíte vaše postřehy k její organizaci.

Za pořadatele soutěže

Ing. František Hykeš,

Zoologická a botanická zahrada města Plzně, příspěvková organizace

Sdružení přátel Zoologické a botanické zahrady města Plzně IRIS, zapsaný spolek

Copyright © 2004 Městská knihovna Horažďovice (www.knihovna.horazdovice.cz) a Karel Viták (www.dva.cz). All rights reserved.
Ctíme standardy W3C:  W3C XHTML 1.0  W3C CSS
Poslední aktualizace byla provedena 5. 10. 2018 v 17:10