Březen měsíc knihy je v době uzávěrky ještě v plném proudu a tak vám, milí čtenáři, nabízíme jen první ohlédnutí za akcemi, které v naší knihovně proběhly.
28. února uplynulo 120 let od narození významného horažďovického občana, rodáka z nedalekých Velkých Hydčic, spisovatele a pedagoga Josefa Pavla. Toto výročí si v knihovně připomněli studenti střední školy. Součástí besedy byla i výstava spisovatelových knih, které knihovna vlastní a které jsou v rámci zachování kulturního dědictví, společně s dalšími vzácnými dokumenty, digitalizovány v projektu Prácheňsko digitálně. Dalšími, kdo si na J. Pavla zavzpomínali, byli naši senioři, které navštívily pracovnice knihovny v domě s pečovatelskou službou. Setkání to bylo velmi příjemné, lehce okořeněné osobními vzpomínkami některých přítomných, kteří si na pana Pavla ještě pamatují. Ze zajímavého vyprávění historek z mládí se dalo vytušit, že setkání s tímto významným mužem v nich zanechalo mnoho dobrého, na co se nezapomíná.
Studenti střední školy se v knihovně dozvěděli, kde na internetu naleznou užitečné informace, které jim pomohou při studiu. Proč mluvíme česky? Začali jste se učit anglicky a připadá vám divné, že totéž slovo může v různých jazycích označovat různé věci? Mohou jít slova do důchodu? Jak cizí slova z dalekých krajů pronikají do češtiny? Kdy a proč se začala používat příjmení? Na tyto otázky odpověděla dětem spisovatelka Daniela Krolupperová. Ukázala dětem, že čeština není vůbec žádný strašák, ale že pátrání po původu a významu slov může být i docela zábavné…
Prostor dostaly i děti se svými dotazy a nechybělo představení dalších knížek autorky a autogramiáda.